
Installments
Minimum amount for installment is 500 L.E
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 2,508 EGP | 30,093 EGP | |
| 18 | 1,731 EGP | 31,163 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 2,532 EGP | 30,387 EGP | |
| 18 | 1,779 EGP | 32,018 EGP | |
| 24 | 1,398 EGP | 33,543 EGP | |
| 36 | 1,013 EGP | 36,486 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 6 | 4,926 EGP | 29,558 EGP | |
| 12 | 2,552 EGP | 30,628 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 2,641 EGP | 31,697 EGP | |
| 18 | 1,868 EGP | 33,623 EGP | |
| 24 | 1,493 EGP | 35,844 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 6 | 4,815 EGP | 28,889 EGP | |
| 12 | 2,296 EGP | 27,551 EGP | |
| 18 | 1,531 EGP | 27,551 EGP | |
| 24 | 1,148 EGP | 27,551 EGP | |
| 36 | 765 EGP | 27,551 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 2,597 EGP | 31,163 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 2,519 EGP | 30,226 EGP | |
| 18 | 1,739 EGP | 31,296 EGP | |
| 24 | 1,365 EGP | 32,767 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 6 | 4,824 EGP | 28,942 EGP | |
| 9 | 3,312 EGP | 29,806 EGP | |
| 10 | 3,009 EGP | 30,087 EGP | |
| 12 | 2,553 EGP | 30,633 EGP | |
| 18 | 1,787 EGP | 32,168 EGP | |
| 36 | 1,000 EGP | 35,996 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 2,597 EGP | 31,163 EGP | |
| 18 | 1,835 EGP | 33,035 EGP | |
| 24 | 1,460 EGP | 35,041 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 6 | 4,824 EGP | 28,942 EGP | |
| 12 | 2,515 EGP | 30,183 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 2,452 EGP | 29,424 EGP | |
| 24 | 1,271 EGP | 30,494 EGP |
- Stock: Out Of Stock
Note : For cib installment from 12 to 36 month interest calculated by bank
'Check in-store availability
×This game is available in 0 stores and can also be delivered to your home with cash-on-delivery option.
Store Madinty
Shop G ground Floor All Season Park Mall Madinty- Egypt
Ready for Pick Up On: Today
Store Working Hours:
Saturday to Wednesday: 10:00 AM – 10:00 PM
Thursday & Friday: 10:00 AM – 12:00 Midnight
غير متاح حالياً
Warehouse Fifth Settlement
21 Hay 4 District 3 Fifth Settlement New Cairo - Egypt
Ready for Pick Up On: Today
Store Working Hours: Saturday to Thursday 9:00AM - 5:00PM
غير متاح حالياً
Store Fifth Settlement
Shop LL-10 beside Mahmoud El Far Market -Arabella Mall Fifth Settlement New Cairo - Egypt
Ready for Pick Up On: Today
Store Working Hours:
Saturday to Wednesday: 10:00 AM – 11:00 PM
Thursday & Friday: 10:00 AM – 12:00 Midnight
غير متاح حالياً
Store Mall Of Arab
Shop G285 Near Gate 23 - Mall of Arabia 6 October City - Egypt
Ready for Pick Up On: Today
Store Working Hours:
Saturday to Wednesday: 10:00 AM – 11:00 PM
Thursday & Friday: 10:00 AM – 12:00 Midnight
غير متاح حالياً
More from this brand

Xiaomi Electric Scooter 5
Xiaomi Electric Scooter 5
![]()
Specifications
| Product Name | Xiaomi Electric Scooter 5 |
| Max. Speed | 25 km/h (Walking mode: 6 km/h, Standard mode: 20 km/h, Sport mode: 25 km/h) |
| Travel Range | Approx. 60 km |
| Product Weight | 20.1 kg |
| Max. Incline | Approx. 18% |
| Braking System | Drum Brakes + E-ABS |
| Rated Motor Power | 350W |
| Max. Motor Power | 700W |
| Tires | 10" Tubeless Tires |
| Max. Load | 120 kg |
| Recommended Rider Height | 120–200 cm |
| Recommended Rider Age | 16–50 years old |
| Operating Temperature | -10℃ to 40℃ |
| Storage Temperature | -20℃ to 45℃ |
| IP Rating | IPX5 (Water Resistance) |
| Charging Time | Approx. 9 hours |
| Battery Model | T2336-BD4A |
| Battery Capacity | 10.2Ah / 477Wh |
| Charging Temperature | 0℃–40℃ |
| Adapter Max. Output Power | 70W |
| Adapter Input Current | 2A Max. |
| Adapter Output Current | 1.3A |
| Adapter Input Voltage | 100–240VAC |
| Adapter Max. Output Voltage | 54.6VDC |






































































































































