
- Model: Accessories
- Warranty: 6 Months By Games World
- Cashback: 193 EGP
- UPC: ACC19413
Installments
Minimum amount for installment is 500 L.E
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 903 EGP | 10,833 EGP | |
| 18 | 623 EGP | 11,218 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 912 EGP | 10,938 EGP | |
| 18 | 640 EGP | 11,526 EGP | |
| 24 | 503 EGP | 12,075 EGP | |
| 36 | 365 EGP | 13,134 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 6 | 1,605 EGP | 9,629 EGP | |
| 12 | 919 EGP | 11,025 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 951 EGP | 11,410 EGP | |
| 18 | 672 EGP | 12,104 EGP | |
| 24 | 538 EGP | 12,903 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 6 | 1,605 EGP | 9,629 EGP | |
| 12 | 818 EGP | 9,822 EGP | |
| 18 | 546 EGP | 9,822 EGP | |
| 24 | 409 EGP | 9,822 EGP | |
| 36 | 273 EGP | 9,822 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 935 EGP | 11,218 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 907 EGP | 10,881 EGP | |
| 18 | 626 EGP | 11,266 EGP | |
| 24 | 491 EGP | 11,795 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 6 | 1,605 EGP | 9,629 EGP | |
| 9 | 1,192 EGP | 10,730 EGP | |
| 10 | 1,083 EGP | 10,831 EGP | |
| 12 | 927 EGP | 11,123 EGP | |
| 18 | 643 EGP | 11,580 EGP | |
| 36 | 360 EGP | 12,958 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 935 EGP | 11,218 EGP | |
| 18 | 661 EGP | 11,892 EGP | |
| 24 | 526 EGP | 12,614 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 6 | 1,605 EGP | 9,629 EGP | |
| 12 | 903 EGP | 10,831 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 883 EGP | 10,592 EGP | |
| 24 | 457 EGP | 10,977 EGP |
- Stock: Out Of Stock
Note : For cib installment from 12 to 36 month interest calculated by bank
'Check in-store availability
×This game is available in 0 stores and can also be delivered to your home with cash-on-delivery option.
Store Madinty
Shop G ground Floor All Season Park Mall Madinty- Egypt
Ready for Pick Up On: Today
Store Working Hours:
Saturday to Wednesday: 10:00 AM – 10:00 PM
Thursday & Friday: 10:00 AM – 12:00 Midnight
غير متاح حالياً
Warehouse Fifth Settlement
21 Hay 4 District 3 Fifth Settlement New Cairo - Egypt
Ready for Pick Up On: Today
Store Working Hours: Saturday to Thursday 9:00AM - 5:00PM
غير متاح حالياً
Store Fifth Settlement
Shop LL-10 beside Mahmoud El Far Market -Arabella Mall Fifth Settlement New Cairo - Egypt
Ready for Pick Up On: Today
Store Working Hours:
Saturday to Wednesday: 10:00 AM – 11:00 PM
Thursday & Friday: 10:00 AM – 12:00 Midnight
غير متاح حالياً
Store Mall Of Arab
Shop G285 Near Gate 23 - Mall of Arabia 6 October City - Egypt
Ready for Pick Up On: Today
Store Working Hours:
Saturday to Wednesday: 10:00 AM – 11:00 PM
Thursday & Friday: 10:00 AM – 12:00 Midnight
غير متاح حالياً
More from this brand

HUAWEI FreeBuds Pro 3
HUAWEI
FreeBuds Pro 3
- Intelligent ANC 3.0: Automatically adjusts noise cancellation based on your surroundings for an optimal listening experience.
- Long Battery Life: Up to 7 hours on a single charge, 33 hours with the case, and fast charging for quick top-ups.
- Premium Sound: 11mm dynamic driver + planar diaphragm delivers deep bass and crisp highs for immersive audio.
![]()
Specification
| Feature | Details |
|---|---|
| Earphone Dimensions | 29.1 × 21.8 × 23.7 mm |
| Charging Case Dimensions | 46.9 × 65.9 × 24.5 mm |
| Weight | Earphones: 5.8 g ± 0.3 g each Charging Case: 45.5 g ± 1 g |
| Speaker | 11 mm dynamic driver + planar diaphragm driver |
| Frequency Response | 14 Hz–48 kHz |
| Battery Capacity | Earphones: 55 mAh (each) Charging Case: 510 mAh |
| Battery Life (ANC Off) | 7 hrs (earphones), 33 hrs (with case) |
| Battery Life (ANC On) | 5 hrs (earphones), 23 hrs (with case) |
| Charging Method | USB-C (wired) / Wireless (up to 2W) |
| Charging Time | 40 mins (earbuds in case) 1 hr (charging case wired) 150 mins (charging case wireless) |
| Standby Time | 270 days (in case, cap closed) |
| Microphones | 3 silicon + 1 bone conduction microphone |
| Controls | Pinch: play/pause, calls, track change, ANC Swipe: volume control |
| Connectivity | Bluetooth with dual-device support, Huawei Pop-Up Pair (EMUI 10+) |
| Sensors | Accelerometer, Infrared, Hall, Press, Touch, Bone sensor |
| Audio Tech | Digital crossover, Triple Adaptive EQ, ANC, Call noise cancellation, Transparency mode |
| Water Resistance | Earbuds: IP54 Charging Case: Not waterproof |
| Audio Formats | SBC, AAC, LDAC, L2HC 3.0 (LHDC, Apt-X not supported) |
| Included in Box | Earphones, Charging Case, USB-C Cable (23 cm), 4 Pairs of Ear Tips (XS/S/M/L), Quick Start Guide, Warranty Card |








































































































































