
- Model: Accessories
- Warranty: 12 Months By Games World
- Cashback: 118 EGP
- UPC: ACC19132
- Connection type: Dual-mode connectivity: Razer HyperSpeed Wireless (2.4 GHz) and Bluetooth (BLE).
- Sensor Type: Advanced Optical (Razer™ Focus Pro 30K Optical Sensor).
- DPI: Max sensitivity is 30,000 DPI, adjustable via Razer Synapse software.
- Number of Buttons: 19 programmable controls in total, including a swappable 12-button thumb grid.
- RGB Lighting: No, the design is performance and battery-focused.
- Compatibility: Fully compatible with Windows and macOS operating systems.
- Color: Black.
Installments
Minimum amount for installment is 500 L.E
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 552 EGP | 6,619 EGP | |
| 18 | 381 EGP | 6,855 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 557 EGP | 6,684 EGP | |
| 18 | 391 EGP | 7,043 EGP | |
| 24 | 307 EGP | 7,378 EGP | |
| 36 | 223 EGP | 8,026 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 6 | 981 EGP | 5,884 EGP | |
| 12 | 561 EGP | 6,737 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 581 EGP | 6,972 EGP | |
| 18 | 411 EGP | 7,396 EGP | |
| 24 | 329 EGP | 7,884 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 6 | 981 EGP | 5,884 EGP | |
| 12 | 500 EGP | 6,002 EGP | |
| 18 | 333 EGP | 6,002 EGP | |
| 24 | 250 EGP | 6,002 EGP | |
| 36 | 167 EGP | 6,002 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 571 EGP | 6,855 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 554 EGP | 6,649 EGP | |
| 18 | 382 EGP | 6,884 EGP | |
| 24 | 300 EGP | 7,208 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 6 | 981 EGP | 5,884 EGP | |
| 9 | 728 EGP | 6,556 EGP | |
| 10 | 662 EGP | 6,618 EGP | |
| 12 | 566 EGP | 6,797 EGP | |
| 18 | 393 EGP | 7,076 EGP | |
| 36 | 220 EGP | 7,918 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 571 EGP | 6,855 EGP | |
| 18 | 404 EGP | 7,267 EGP | |
| 24 | 321 EGP | 7,708 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 6 | 981 EGP | 5,884 EGP | |
| 12 | 552 EGP | 6,618 EGP |
| Months | Monthly installment | Overall Cost | |
| 12 | 539 EGP | 6,472 EGP | |
| 24 | 279 EGP | 6,708 EGP |
- Stock: Out Of Stock
Note : For cib installment from 12 to 36 month interest calculated by bank
'Check in-store availability
×This game is available in 0 stores and can also be delivered to your home with cash-on-delivery option.
Store Madinty
Shop G ground Floor All Season Park Mall Madinty- Egypt
Ready for Pick Up On: Today
Store Working Hours:
Saturday to Wednesday: 10:00 AM – 10:00 PM
Thursday & Friday: 10:00 AM – 12:00 Midnight
غير متاح حالياً
Warehouse Fifth Settlement
21 Hay 4 District 3 Fifth Settlement New Cairo - Egypt
Ready for Pick Up On: Today
Store Working Hours: Saturday to Thursday 9:00AM - 5:00PM
غير متاح حالياً
Store Fifth Settlement
Shop LL-10 beside Mahmoud El Far Market -Arabella Mall Fifth Settlement New Cairo - Egypt
Ready for Pick Up On: Today
Store Working Hours:
Saturday to Wednesday: 10:00 AM – 11:00 PM
Thursday & Friday: 10:00 AM – 12:00 Midnight
غير متاح حالياً
Store Mall Of Arab
Shop G285 Near Gate 23 - Mall of Arabia 6 October City - Egypt
Ready for Pick Up On: Today
Store Working Hours:
Saturday to Wednesday: 10:00 AM – 11:00 PM
Thursday & Friday: 10:00 AM – 12:00 Midnight
غير متاح حالياً
More from this brand

Razer Naga V2 HyperSpeed MMO Wireless Gaming Mouse – Black | RZ01-03600100-R3G1
The Razer Naga V2 HyperSpeed is a high-performance wireless MMO gaming mouse built for players who demand numerous programmable controls, long gaming sessions, and reliable low-latency wireless performance. With an arsenal of 19 programmable buttons, a high-precision optical sensor, and extended battery life, this mouse excels in MMO, RPG, strategy, and productivity workflows.
Key Features:
19 Programmable Buttons
Equipped with a large button array (including a 12-button thumb grid) that gives you rapid access to macros, abilities, and in-game commands.
HyperSpeed Wireless & Bluetooth
Delivers low-latency HyperSpeed 2.4 GHz wireless for responsive gaming or switch to Bluetooth for extended battery life and everyday use.
High-Precision 30K Optical Sensor
Razer’s Focus Pro 30K Optical Sensor supports up to 30,000 DPI for smooth, precise cursor movement and tracking across almost any surface.
Extended Battery Life
Get up to ~250 hours of gameplay using HyperSpeed wireless and up to ~400 hours via Bluetooth on a single charge.
Mechanical Mouse Switches (Gen-2)
Durable switches rated for millions of clicks offer consistent actuation and responsiveness.
Ergonomic Right-Handed Form
Designed for comfort during long sessions—with a form factor optimized for right-handed MMO players.
HyperScroll Wheel & Tilt Clicks
Free-spin mode for fast scrolling or tactile mode for precision navigation plus tilt actions.
100% PTFE Mouse Feet
Smooth glide on most surfaces to maintain precise control.
Specifications:
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Razer |
| Model | Naga V2 HyperSpeed |
| Part Number | RZ01-03600100-R3G1 |
| Color | Black |
| Connectivity | HyperSpeed 2.4 GHz Wireless, Bluetooth |
| Sensor | Focus Pro 30K Optical Sensor |
| Max DPI | Up to 30,000 |
| Programmable Buttons | 19 |
| Switch Type | Mechanical Mouse Switches Gen-2 |
| Switch Life | ~60 million+ clicks |
| Battery Life | Up to ~250 h (HyperSpeed), ~400 h (Bluetooth) |
| Mouse Feet | 100% PTFE |
| Scroll Wheel Modes | Free-Spin / Tactile |
| Form Factor | Right-Handed |
| Weight | ~95 g (excl. dongle) |
| Lighting | No RGB |
| Compatibility | Windows / PC |
Perfect For?
MMO/RPG players who need a button-heavy control layout
RTS hybrids and strategy gamers with lots of macro requirements
Long sessions with extended battery life
Low-latency wireless gaming with HyperSpeed connectivity
Players who want precise tracking and programmable controls
![]()
FREE-SPIN OR TACTILE SCROLL WHEEL
Perform repeated commands effortlessly and fly through content in free-spin mode. Free-spin scrolling mode is perfect for smooth and high speed scrolling, allowing you to cover content quickly. Alternatively, with tactile mode activated you get enhanced precision with incredible feedback, ideal for cycling through weapons and skills whilst gaming.

Perform repeated commands effortlessly and fly through content in free-spin mode. Free-spin scrolling mode is perfect for smooth and high speed scrolling, allowing you to cover content quickly. Alternatively, with tactile mode activated you get enhanced precision with incredible feedback, ideal for cycling through weapons and skills whilst gaming.
![]()
ADVANCED FEATURES
Equipped with the Razer Focus Pro 30K Optical Sensor, which provides flawless tracking performance even on glass surfaces. It is supported further with intelligent functions for enhanced aim and control. Enjoy and benefit from crisp execution with gold-plated contact points, with the switches less prone to degrading and have a lifespan of up to 60-million clicks. This wireless gaming mouse has HyperSpeed multi-device support, 100% PTFE mouse feet and Razer Hypershift Technology.
Equipped with the Razer Focus Pro 30K Optical Sensor, which provides flawless tracking performance even on glass surfaces. It is supported further with intelligent functions for enhanced aim and control. Enjoy and benefit from crisp execution with gold-plated contact points, with the switches less prone to degrading and have a lifespan of up to 60-million clicks. This wireless gaming mouse has HyperSpeed multi-device support, 100% PTFE mouse feet and Razer Hypershift Technology.
| Mouse | |
| Color | Black |
| Compatibility | Windows / macOS |
| Connection Type | Wireless / Bluetooth |
| DPI | up to (30000 DPI) |
| No. of Buttons | 19 |
| RGB Lighting | No |
| Sensor Type | Optical |
| Warranty | 1 year |





































































































































